درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری ورزشی

گردشگری ورزشی

سید مجتبی حسینی، سرپرست انجمن گردشگری فدراسیون همگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:

با توجه به اینکه بعد از سال‌ها سند چشم‌انداز وزارت گردشگری در دولت به تصویب رسید، وظایف دستگاه‌ها و نهادها در سازمان‌های مختلف در بخش گردشگری مشخص شد‌. در این بین یک سری از وظایف بر عهده وزارت ورزش قرار گرفت. این بخش از وظایف را گردشگری ورزشی می‌گویند.

وی تاکید کرد: بحث گردشگری را نمی‌توان صرفا در تورها و تهیه بلیط و رزرو هتل و دیدن مناطق طبیعی و تاریخی دانست بلکه گردشگری ابعاد دیگری هم دارد. در همین راستا انجمن گردشگری ورزشی زیر نظر فدراسیون همگانی با شعار “گردش، ورزش و نشاط”  کار خود را آغاز کرد. اصل برنامه‌ها ایجاد نشاط در خانواده است به همین دلیل فدراسیون همگانی وارد کار شده است.

حسینی گفت: در حوزه گردشگری ورزشی یکی از معمول‌ترین اتفاقات برگزاری مسابقات ورزشی در دنیا با توجه به تقویم جهانی است که قبل از رسیدن زمان به باید مردم اطلاع رسانی شود تا علاقه‌مندان با کمک فدراسیون همراه ورزشکاران سفر کنند و کنار ورزشکاران باشند. این گردشگری، گردشگری رویدادها نامیده می‌شود. در حال حاضر فدراسیون‌های ما  برنامه‌ای برای هواداران و علاقه‌مندان در جریان برگزاری مسابقات ندارند و ما می‌خواهیم این معضلات را کاهش دهیم. ما حتی شاهدیم که افراد خانواده ورزشکاران هم برای حضور در کنار همسران و یا فرزندان خود و دیدن مسابقات آنها با مشکل رو به رو هستند در صورتی که می توان با هماهنگی آنها را به عنوان گردشگر ورزشی به محل مسابقات فرستاد و در هتل مناسب اسکان داد.

سرپرست انجمن گردشگری فدراسیون همگانی تصریح کرد: در بخش دیگری از برنامه‌ها گردشگری نوستالوژیک‌ تعریف شده است. اماکن ورزشی نیز می‌تواند جامعه هدف ما باشد.
بازدید از ورزشگاه آزادی برای خانم‌ها تا الان محقق نبوده اما می‌توان برنامه‌های بازدید برای بانوان گذاشت. می‌خواهیم از اماکن ورزشی در بحث گردشگری استفاده شود. در حال حاضر در برنامه‌ تورهای اسپانیا بازدید از ورزشگاه نیوکمپ قرار داده شده است. ما هم در نظر داریم برنامه تاسیس موزه استقلال و پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی مد نظر داریم تا بتوانیم از این ورزشگاه در بحث گردشگری ورزشی استفاده کنیم.

وی افزود: گردشگری مشاهیر بخش دیگری از برنامه‌های انجمن است. صندوق حمایت از ورزشکاران  ۵ هزار عضو دارد. هم دوره‌های تختی و امام علی حبیبی و … می‌توانند در جذب گردشگر کمک کنند. می‌توان از آنها دعوت کرد و هواداران آنها در یک کمپ کنار آنها باشند و از تجربیات و داستان قهرمانی آنها لذت ببرند. اتفاقاتی از این دست قرار است انجام شود تا هم جذب گردشگر انجام شود و هم حرمت قهرمانان حفظ شود.

حسینی تصریح کرد: بعد از تصویب سند چشم انداز گردشگری توافقنامه‌ای بین وزارت ورزش و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انجام شد تا خودمان راهنمایان تور ورزشی تربیت کنیم و کارت لیدری ورزشی به این افراد داده شود و تورهای ورزشی تنها از سوی این افراد و با نظارت وزارت ورزش تشکیل شود